Categories: Kasy pancerne, Sejfy domowe

Po co w domu sejf?

Większości nam sejfy kojarzą się przede wszystkim z amerykańskimi filmami. Myślimy, że tylko osoby zamożne mogą się zdecydować na ich posiadanie w swoim domu, ale czy tak jest?

Za nim rozpiszemy się o sejfach, zacznijmy od tego, że obecna sytuacja gospodarcza zmusza ludzi do inwestowania pieniędzy w różne aktywa. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli inflacja jest na takim poziomie jak obecnie — w lutym wynosi około 4,4% i nadal rośnie – a banki oferują kiepsko oprocentowane lokaty – 1,5% – ludzie zdają sobie sprawę z tego, iż samo trzymanie pieniędzy na kontach oszczędnościowych nie jest opłacalne. Płacimy wtedy tzw. podatek inflacyjny.

Co w takiej sytuacji mają zrobić zwykli obywatele? Coraz częściej zaczynają się interesować funduszami inwestycyjnymi lub giełdą, co zawsze kończy się źle. Dlaczego? Ponieważ nie posiadają odpowiedniej wiedzy, która jest niezbędna podczas inwestowania pieniędzy. A więc mimo wszystko, powinniśmy zacząć od edukacji finansowej. Z naszej perspektywy – inwestowanie w metale szlachetne w obecnej sytuacji gospodarczej jest bardzo dobrym pomysłem.

Złoto bądź srebro warto kupować od mennicy skarbowej, ponieważ możemy wtedy mieć pewność, że nie trafimy na żadne podróbki – czego każdy chce uniknąć. Oczywiście istnieją różne sposoby na sprawdzenie, czy dany metal jest tym za które się podaje stosując różnorakie pomiary. Warto kupować monety 1 uncjowe, najbardziej popularne np. liść klonowy, który swoją drogą posiada niezłe zabezpieczenia.

Jeśli już mamy złoto, srebro – kilka monet, które mają chronić nasz kapitał, oszczędności naszego życia – zwykle potrzebujemy miejsca w którym je będziemy przechowywać. Zawsze możemy je zakopać w ogródku, ale to rozwiązanie nie jest zbyt rozsądne, zwłaszcza jeśli zapomnimy gdzie zakopaliśmy dany metal.

A więc co zrobić? Zakup sejfu to bardzo dobra inwestycja. W takim sejfie będziemy mogli trzymać nie tylko złote monety, ale i również wartościowe papiery czy też gotówkę. Pewnie zastanawiasz się, gdzie takie sejfy Warszawa zakupić? Możliwości jest wiele – zaczynając od sklepów stacjonarnych, a kończąc na internecie.

Sklep online, które oferuje zakup sejfów jest jednym z najlepszych rozwiązań, ponieważ bez wychodzenia z domu do naszego mieszkania możemy zakupić sejf i cieszyć się bezpieczeństwem naszych środków. Sklep online oferuje również instalacje sejfów.