Categories: Sejfy domowe

Bezpieczne przechowywanie gotówki w domu

Przechowywanie gotówki w domu

Coraz więcej osób decyduje się na trzymanie większej ilości gotówki w domu. Dobrze jest mieć zaplecze finansowe, które możemy ruszyć w każdej chwili, kiedy tylko się chce. Posiadanie gotówki na koncie niestety to uniemożliwia. W ostatnim czasie banki wprowadziły konkretne ograniczenia, co do sum wypłat z bankomatów, a niektóre wprowadziły dodatkową prowizję. W dodatku nie zawsze jest możliwość udania się do placówki po kwotę, która jest potrzebna, lub bank nie posiada takiego zaplecza finansowego i na realizację takiej transakcji czeka się nawet do kilku dni. Wszystkie wyżej wymienione czynniki skutecznie zachęcają do trzymania pieniędzy w domowym zaciszu. 

Jak bezpiecznie przechowywać gotówkę w domu? 

Zagrożeniem, jakie niesie ze sobą trzymanie swoich oszczędności w domu, jest możliwość kradzieży, do której może dojść pod nieobecność domowników. Jednakże wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce dla skrytki, aby uniemożliwić osobom trzecim do niej dostęp. Zatem, tak bezpieczne przechowywanie gotówki w domu jest możliwe.

Odpowiednie miejsce na schowek, to takie, które będzie nietypowe, zupełnie niekojarzące się z pieniędzmi. Takim miejscem będzie na przykład zamrażalnik. Do nietypowych skrytek można zaliczyć jeszcze opakowanie po środkach higienicznych, które ustawione będzie w łazience. Wnętrza książek lub doniczek też idealnie sprawdzą się jako mini-sejfy. Miejsce przechowywania jest dowolne, należy jednak pamiętać, aby nie zostawiać ich na wierzchu, bądź w miejscach, gdzie potencjalny złodziej mógłby ich szukać.

Jeśli jednak takie miejsca wydają się być nieodpowiednie i obawa przed kradzieżą jest zbyt wielka, można również zainwestować w różnego rodzaju przedmioty z zabezpieczeniem, jak np. sejf, którego dostępnych modeli na rynku jest bardzo dużo. Sejf można wybrać niewielki gabarytowo, żeby zmieścił się do szafy, bądź mniejszej szafki, jednakże może być również większy, który zostanie przytwierdzony stale do podłoża. Istnieje także możliwość wbudowania sejfu w ścianę, co jest najbardziej skuteczne, jeśli chodzi o niemożność wyniesienia go z domu. 

Podsumowując, bezpieczne przechowywanie gotówki w domu jest możliwe, jednakże to od nas samych zależy gdzie te pieniądze ulokujemy i czy skrytka będzie na tyle bezpieczna, żeby nie mógł się do niej dostać potencjalny złodziej.