Rozpatrując wszelkie za i przeciw doszliśmy do wniosku, że samo nakręcający się „wyścig FPSowych zbrojeń” idący w parze z brawurą i nieodpowiedzialnością coraz częściej doprowadza do niebezpiecznych wypadków. W wyniku jawnego głosowania członkowie oraz aktualni rekruci Czerwonej Orkiestry zadecydowali o wprowadzeniu w życie inicjatywy „<450<„.

 

Inicjatywa „<450<„

Limity prędkości wylotowej replik mierzonej dla kulek 0,2g z HU ustawionym na zero.
< 350 FPS – budynki, auto
< 450 FPS – auto
> 450 FPS – semi
550 FPS – maksymalna moc replik

 

Każda impreza/spotkanie organizowane przez nas lub grupy, które się do tej inicjatywy przyłączą będą stosować się do powyższych zasad.
Żeby nie był to pusty zapis, uczestnicy wpisując się na listę będą podawać moc swoich replik. Przed spotkaniem organizator będzie chronował repliki 10 wybranych osób. Jeżeli podczas chronowania okaże się, że gracz nagina zasady będzie z automatu wykluczony z rozgrywki. Dodatkowo repliki będą mogły być chronowane w każdym możliwym momencie np. na respach.

Mamy świadomość, że początkowo będzie to dosyć uciążliwe ale z czasem jak będziemy wiedzieli who is who takie procedury staną się zbędne.

Poza względami bezpieczeństwa inicjatywa „<450<” ma na celu urealnienie rozgrywki. Nie ma żadnego powodu by karabiny wsparcia mogły mieć więcej FPSów niż karabiny szturmowe (w rzeczywistości używają tego samego kalibru pocisków i mają podobne osiągi). Ciężar i niewygoda rekompensowane są większym ROFem i pojemnością magazynków i w tym tkwi ich siła. Większe prędkości wylotowe dozwolone są dla karabinów snajperskich lub para snajperskich, które mimo niedogodności trybu single mają zdecydowanie większy zasięg.

 

Zapraszamy ekipy, które są gotowe do podjęcia takiego wyzwania!