Czym jest Czerwona Orkiestra


Czerwona Orkiestra to grupa ludzi, która znalazła wspólną drogę wśród wielu airsoftowych szlaków. Pomimo obrania sortu mundurowego, wykorzystywanego współcześnie przez wojska Federacji Rosyjskiej, chcielibyśmy zaznaczyć, iż nie jesteśmy ideowcami ani propagatorami żadnego ustroju tudzież opcji politycznej. Nie pretendujemy również do miana grupy stylizacyjnej czy rekonstruktorskiej.

Czerowną Orkiestrę tworzą ludzie, którzy z pasją oddają się swoim zainteresowaniom, a swoje hobby przenieśli na grunt dobrej zabawy z domieszką przyjemnej adrenaliny. Dobrze czujemy się w swoim towarzystwie, mamy podobne poczucie humoru oraz podejście do rozgrywek airsoftowych.

 

 Geneza


Czerwona Orkiestra została powołana z dniem 14.08.2008 jako organizacja nie posiadająca formy prawnej, a w swoim założeniu miała skonsolidować skierniewickie środowisko airsoftowe. Nazwa grupy wywodzi się od tytułu jednej z gier, przy której gorliwie spędzał swój wolny czas jeden z naszych założycieli. Członkowie grupy uznali, że nazwa prezentuje się przyzwoicie i tak już zostało. W lutym 2009 roku postanowiliśmy pójść o krok dalej i po prawie trzymiesięcznych przygotowaniach zarejestrowaliśmy w Urzędzie Miasta Skierniewice Stowarzyszenie „Skierniewicka Grupa Airsoftowa”.

Na przestrzeni kolejnych lat nasza grupa rozwijała się o kolejnych członków. Obecnie Czerwoną Orkiestrę tworzy piętnastu stałych „grajków” oraz kilkoro niemniejszych fascynatów, którzy od czasu dają się ponieść rytmowi organizowanych przez nas scenariuszy.

W przeciągu ostatnich lat nawiązaliśmy współpracę z zaprzyjaźnionymi airsoftowymi ekipami z województwa, aby wspólnymi siłami aranżować coraz lepsze i bardziej profesjonalne spotkania.